Zakup haka holowniczego – koniecznie zwróć uwagę na te kwestie!

 

Coraz więcej właścicieli dwuśladów decyduje się na hak holowniczy i wybiera go w sklepie internetowym. Jednak nie zawsze nowo zakupiony zaczep sprawdza się w praktyce. Problemy z montażem i niewłaściwy dobór do modelu auta to tylko wierzchołek góry lodowej. Często okazuje się, że to atrakcyjna cena haka holowniczego wpływa na decyzję, jednak niska jakość i brak homologacji prędzej czy później dają o sobie znać. Można się o tym dowiedzieć już podczas pierwszej jazdy z ładunkiem. Gdzie kupić hak holowniczy, by nie okazał się on nieprzyjemnym rozczarowaniem?

Hak holowniczy – z pozoru łatwy wybór

Zajmujemy się sprzedażą haków holowniczych od wielu lat, dlatego nieraz zdarzało nam się słyszeć podobną historię. Najpierw znalazł się sprzedawca z portalu aukcyjnego lub przypadkowego sklepu z okazjami, a potem przychodziło duże rozczarowanie po zakupie części samochodowej, która powinna sprawować się o wiele lepiej. Pamiętaj, że przed nabyciem należy odpowiedzieć sobie na 4 podstawowe pytania:

  1. Czy druga strona transakcji oferuje zakup haka holowniczego w cenie adekwatnej do jakości?
  2. Czy oprócz sprzedaży może polecić dedykowany warsztat do jego zamontowania?
  3. Czy na Twoją prośbę może wysłać dokumenty potwierdzające homologację, czyli dopuszczanie haka holowniczego do ruchu drogowego w Polsce?
  4. Czy oferuje wybór produktów z różnymi systemami kuli?

Jeśli choć na jedno z tych pytań padnie odpowiedź negatywna, zastanów się, czy na pewno chcesz nabyć hak holowniczy w takim miejscu. Dwie podstawowe zalety każdego produktu to żywotność oraz gwarancja bezpieczeństwa (pamiętaj o podróżujących z Tobą osobach i innych użytkownikach dróg). W naszym sklepie znajdziesz haki holownicze wysokiej jakości dopasowane do modelu Twojego auta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Producent i model – dwie podstawowe sprawy

Doświadczony sprzedawca doskonale wie, jakie marki liczą się na rynku. W naszej ofercie mamy haki holownicze wszystkich najważniejszych producentów, takich jak:

Oprócz sprawdzonego asortymentu specjalistyczny sklep zaopatrujący kierowców w haki holownicze musi mieć także bogaty katalog produktów przeznaczonych do konkretnych modeli samochodów. U nas samodzielnie znajdziesz swój hak! Wystarczy, że podasz markę, model i rocznik Twojego pojazdu, a wyszukiwarka sama wyświetli Ci proponowane egzemplarze.

Homologacja – pamiętaj o bezpieczeństwie!

Podstawowym warunkiem zakupu jest homologacja. W naszym sklepie każdy hak holowniczy oprócz dobrej ceny ma wszystkie stosowne certyfikaty – proponujemy wyłącznie sprawdzone produkty. Potwierdzenie znajdziesz w dokumentacji w postaci symbolu „E” i liczby, która oznacza kraj dopuszczenia. Symbol E20 oznacza Polskę, jednak ze względu na ujednolicone przepisy unijne równoważne są także inne homologacje (np. E9 dla Hiszpanii spełnia dokładnie te same normy). Jeśli na produkcie widnieje małe „e”, nic nie szkodzi – ten symbol obowiązywał przed przyjęciem Regulaminu nr 55 EKG ONZ i nadal jest ważny. Homologacja oznacza całkowitą zgodność otworów haka holowniczego z przewidzianym do tego miejscem w konkretnym modelu samochodu. Poza tym to dowód na przeprowadzone zmęczeniowe badanie wytrzymałości produktu.

zakup haka

3 rodzaje systemu kuli. Który jest najlepszy?

To Ty decydujesz, jak hak, a zwłaszcza kula będą działać w Twoim aucie. Dlatego specjalistyczny sklep powinien oferować wybór trzech podstawowych systemów. Przyszły właściciel może wybrać hak holowniczy w cenie adekwatnej do zaawansowania konstrukcji. Do dyspozycji ma modele:

  • montowane na stałe,
  • z odkręcaną kulą,
  • z kulą wypinaną.

Jeśli jesteś typowo wakacyjnym użytkownikiem przyczep, zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie hak holowniczy z opcją demontażu. Zwolennicy wygody docenią wypinanie kuli – prosty sposób na dobrze zorganizowaną podróż.

Dokonaj właściwego zakupu haka!

Podczas zakupu wystarczy wziąć pod uwagę kilka stałych czynników. Ceny haków samochodowych są zróżnicowane, ale koniecznie trzeba wiedzieć, co się pod nimi kryje. Od producenta, rodzaju i funkcji zaczepu zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowania. Zdecyduj, gdzie kupić dobry hak holowniczy (najlepiej z opcją montażu w Twojej okolicy) i korzystaj z wszystkich atutów transportu z przyczepką lub przewozu rowerów.

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia