Czy haki holownicze do pickupów są dostępne? Zobacz, co możesz wybrać!

Pickup to rodzaj samochodu, który coraz częściej można wybrać na nasze drogi. Choć kojarzy się raczej dużymi przestrzeniami w Stanach Zjednoczonych, dziś wielu kierowców docenia jego funkcjonalność także w polskich warunkach. Tym, co wyróżnia tę formę nadwozia, jest duża, ładowna platforma towarowa. Jednak sporo osób zastanawia się, czy warto dodatkowo zamontować do pickupa hak holowniczy. Kolejne pytanie dotyczy tego, czy w ogóle można znaleźć zaczep w wersji do półciężarówki. Obie wątpliwości spróbujemy wyjaśnić w tym artykule.

Pickupy na polskich drogach – wciąż rzadki widok?

Na polskich drogach bardzo rzadko spotyka się pickupy? To stwierdzenie raczej straciło aktualność i należy odłożyć je do lamusa. Według portalu AutoMoto w naszym kraju w roku 2019, mimo wyższej ceny, zarejestrowano o 69% więcej takich aut niż w roku poprzednim. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy ignorować funkcjonalny i imponujący typ samochodu. Popularność pickupów można powiązać z faktem, że coraz więcej naszych rodaków wybiera się na tereny podmiejskie, inwestuje w nieruchomości itd. Wiąże się to z koniecznością zapewnienia na stałe poręcznego transportu. Od wielu lat prawo traktuje je jako samochody dostawcze, są więc zwolnione z VAT-u. Pickup łączy w sobie zalety auta osobowego i małej ciężarówki. Zakładamy, że wkrótce będziemy je oglądać coraz częściej.

 hak-holowniczy-do-pickupa

Czy hak do pickupa jest w zasadzie potrzebny?

Można się zastanawiać, czy w samochodzie z solidną przestrzenią bagażową jest potrzebny dodatkowe rozwiązanie transportowe. Pickupem przewozi się całkiem duże gabaryty. Jednak pickup z przyczepą może wziąć na siebie jeszcze więcej. Parametry techniczne samochodu takiego jak np. Toyota Hilux, Nissan Navara, Ford Ranger czy VW Amarok zapewniają dużą ładowność. Użycie przyczepy do transportu ciężkiego ładunku (np. materiały budowlane, elementy stalowe, drewno opałowe) pozwala na zmniejszenie nacisku na tylną oś i oszczędniejszą eksploatację samochodu. Wreszcie haki holownicze rozszerzają możliwości pickupa. Wielu właścicieli przyczep kampingowych nie wyobraża sobie lepszego i bardziej niezawodnego auta do ich holowania. Można również wyjechać za miasto półciężarówką z bagażnikiem rowerowym bez blokowania ładowni. Wystarczy wybrać hak holowniczy i kulę, do której mocuje się uchwyt na rowery.

Wypinanie pionowe i poziome oraz odkręcana kula

Do każdego modelu pickupa można dopasować zaczep z kulą. Dzięki wyszukiwarce na naszej stronie od ręki znajdziesz odpowiednią wersję, przy okazji korzystając z dobrej ceny haków holowniczych. Półciężarówki, jak wszystkie samochody osobowe i dostawcze, można wyposażyć w różne wersje zaczepów kulowych. Oprócz tradycyjnych lub przykręcanych mamy także haki holownicze z kulą wypinaną albo chowaną. Jeśli wolisz myśleć o swoim pickupie w kategoriach eleganckiego auta, wybierz tę drugą opcję. Gdy wykorzystujesz go głównie do przewozu towarów, pozostaje jeszcze kula mocowana na stałe.

montaz-haka-do-pickupa

Uważaj na problemy podczas montażu!

Zainteresowany? Najpierw warto się dowiedzieć, jaki hak holowniczy wybrać. Nasza strona ułatwia decyzję już na poziomie przeglądania oferty. W specjalnej wyszukiwarce wyświetlają się wersje i ceny zaczepów. Dopasowanie odbywa się na podstawie rekomendacji producentów, wśród których są zarówno czołowe marki w świecie motoryzacji Brink i Westfalia, jak i ambitni producenci haków z homologacją z Polski. Dobór oznacza, że ukryta rama zaczepu pasuje do wymiarów ramy auta. Jednak podczas montażu może okazać się, że w poszczególnych modelach należy delikatnie podciąć zderzak. Dlatego najlepiej skorzystać z opcji zakupu z instalacją w korzystnej cenie. Twoim pickupem zajmą się zaprzyjaźnieni montażyści z warsztatu położonego niedaleko Twojego miejsca zamieszkania.

Załóż hak i ciesz się dodatkowym udogodnieniem!

Jeśli masz samochód wielofunkcyjny i korzystasz z wszystkich jego zalet, warto rozszerzyć wachlarz możliwości o kolejne. Hak holowniczy z kulą wypinaną lub chowaną to opcja, którą wykorzystuje się stosunkowo często. Bez problemu możesz wybrać odpowiedni zaczep w naszej wyszukiwarce – bierzemy pod uwagę nie tylko markę i model, ale także rok produkcji i pojemność silnika, by jak najlepiej dopasować nowy element do konkretnego auta. Sprawdź nas i rusz swoim pickupem ku nowym możliwościom.

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia