Rodzaje kul do haków holowniczych – zobacz nasze propozycje!

 

Rzut oka na asortyment i ceny haków samochodowych pokazuje, że kierowcy mogą wybrać ten produkt, biorąc pod uwagę mnóstwo ciekawych opcji. Model dopasowany do konkretnej marki czy nawet rocznika samochodu to nie wszystko. Najważniejsza decyzja dotyczy funkcjonalności haka holowniczego, a właściwie jego kuli. Zdecydować się na wersję stałą czy demontowaną? Jeśli na tę drugą, to czy postawić na wersję odkręcaną, odpinaną czy automatyczny hak holowniczy chowany pod zderzak? Proponujemy szybki przegląd atutów wszystkich wersji.

Który zaczep będzie najlepszy?

W naszym katalogu zebraliśmy ponad tysiąc produktów – wszystkie pochodzą od sprawdzonych wytwórców podzespołów, od lat obecnych na rynkach europejskich. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i niezakłócone funkcjonowanie, gwarantujemy je po przeprowadzeniu fachowej instalacji w jednym z autoryzowanych punktów w całym kraju. Reszta należy do Ciebie – zdecyduj, jaki hak holowniczy i kula będą najbardziej pasować do Twoich potrzeb. Najwięcej zależy od tego, jak często i do jakich celów będziesz używać zaczepu w swoim samochodzie.

rodzaje kul do haków holowniczych

Kula odkręcana – szybki sposób na demontaż

Wprawdzie w Polsce wciąż jeszcze można jeździć z kulą zamontowaną na stałe, jednak przepisy w innych krajach, w tym UE, zmierzają do całkowitego wykluczenia takiej możliwości. Ponieważ w Europie panuje zasada, że w kwestiach spornych wynikających z lokalnego kodeksu drogowego obowiązują zapisy kraju rejestracji auta, wciąż można liczyć na brak interwencji policji w sprawie wystającego zaczepu. Jednak firmy ubezpieczeniowe często odmawiają wypłaty świadczeń, jeśli w wypadku uczestniczył pojazd z hakiem na wierzchu. Dlatego najlepiej rozważyć zakup wersji demontowanej. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest kula odkręcana typu „łabędzia szyja”. Najpopularniejsze są części przykręcane na dwie śruby do boku podstawy. W ten sposób można szybko je zdjąć i przechować do następnego użycia.

Kula odpinana – nie musisz używać narzędzi!

Są jednak sposoby na jeszcze wygodniejszy demontaż. Przy pomocy jednego przycisku lub dźwigni możesz wypiąć zaczep, co okazuje się przydatne dla osób ceniących czas. Jeśli nie masz go zbyt dużo, opcja odpinana jest zdecydowanie dla Ciebie. Kule wypinane bazują na mechanizmie zębatym i blokadzie. Najlepsze modele są wyposażone także w specjalny zamek, by zabezpieczyć tę część przed kradzieżą. Występują w wersjach wypinanych poziomo lub pionowo. W drugim przypadku gniazdo mocujące jest ukryte pod zderzakiem. Co ciekawe, sporo atrakcyjnych haków holowniczych z kulą wypinaną niewiele różni się cenowo od wersji odkręcanej. Sprawdź, jakie produkty z wypięciem z naszej oferty będą pasować do Twojego auta.

Pozostałe rodzaje kul – czy warto w nie inwestować?

Jeśli chodzi o pozostałe typy, najlepiej zainteresować się modelem z automatycznie chowaną kulą. Niektórzy cenią sobie w tym rozwiązaniu niemal pełną bezobsługowość. Rzeczywiście, po odkręceniu lub wypięciu zaczepu pozostaje dylemat, gdzie go przechowywać. W wersji zautomatyzowanej hak zostaje ukryty pod zderzakiem i w kilka sekund może być ponownie gotowy do użytku. Uwzględniając dodatkowo cenę montażu haka holowniczego, należy stwierdzić, że to rozwiązanie należy do najwyższej półki cenowej. Nie warto natomiast rozważać opcji dopasowania kuli z nierozpoznanym systemem mocowania. Jeśli już zapadnie decyzja na taki krok, należy sprawdzić dane na tabliczce znamionowej części. Zlekceważenie tej zasady grozi dysfunkcją układu, a nawet poważnym wypadkiem.

cena montażu haka holowniczego

Postaw na najlepsze rozwiązania!

Niezależnie od tego, czy wybierzesz automatyczny hak holowniczy, czy rozwiązanie z wypinaną lub odkręcaną kulą – gratulujemy dobrego wyboru. Ceny haków samochodowych nie powinny być jedynym kryterium wyboru. W naszym sklepie znajdziesz rozwiązania zróżnicowane cenowo, ale zawsze pochodzące z pewnego źródła i gwarantujące bezpieczeństwo. To szczególnie ważne podczas montowania własnego zaczepu. Nasi konsultanci chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące takich kwestii, jak:

Udzielamy wyłącznie rzetelnych informacji – naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i zadowolenie przyszłych użytkowników auto haków.

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia