Hak holowniczy do VAN-a – co powinieneś wiedzieć?

Czy nadwozie typu VAN i auto haki to dobrany zestaw? Wydawałoby się, że tak duży wóz nie potrzebuje dodatkowych rozwiązań, jeśli chodzi o większe możliwości transportowe. Okazuje się, że przyczepy lub bagażniki rowerowe przydają się w przeróżnych sytuacjach. Co ciekawe, o zaczepy z kulą i montaż do VAN-ów i furgonetek pytają zarówno właściciele aut rodzinnych, jak i samochodów w wersji towarowej. Jedno jest pewne – większe samochody są stworzone do holowania! Zobacz, jak poszerzyć możliwości auta o większych gabarytach.

Hak w VAN-ie to nie problem

Klasyczny VAN to 7-miejscowy samochód pasażerski, najczęściej z opcją zwiększonej przestrzeni bagażowej dzięki chowanym tylnym fotelom. To typowe auto rodzinne, dzięki któremu może podróżować więcej osób. Jednak przy maksymalnej liczbie pasażerów problemem staje się miejsce na bagaż, zwłaszcza podczas wyjazdu na urlop. Doskonałym rozwiązaniem, wypróbowanym przez wiele rodzin, jest hak holowniczy z montażem w dobrej cenie. W przypadku nadwozia typu VAN założenie zaczepu nie stanowi najmniejszego problemu. Wręcz przeciwnie, duże i mocne auta mogą ciągnąć ładunek wadze nawet 2 ton. Oznacza to, że auto hak holowniczy z kulą pozwoli zorganizować np.wyjazd całej załogi z łodzią na przyczepie. Równie dobrze można załadować wszystkie bagaże do przyczepki lub założyć największy z możliwych bagażników rowerowych. Wyjazd na wakacje VAN-em z przyczepą to rozwiązanie praktykowane przez coraz więcej kierowców.

Montaż haka w VAN-ie – różnice i podobieństwa

Jak montuje się konstrukcję belki i hak holowniczy z kulą do podwozia VAN-a? Najpopularniejsze samochody tego typu, jak np. Renault Espace, Ford S-Max czy VW Sharan nie różnią się konstrukcją od modeli osobówek. Podobnie jak w przypadku innych wozów, wystarczy podać model pojemność silnika i rok produkcji, by znaleźć pasujące do niego auto haki. Zaczepy dobrane do VAN-ów wyróżniają się maksymalnym uciągiem i wysoką wartością siły nacisku pionowego. Poza tym nie potrzebujesz żadnych specjalnych akcesoriów ani rodzaju montażu, by pociągnąć ładunek za większym samochodem. Przekonaj się, jak kształtują się ceny haków holowniczych z montażem do VAN-ów – skorzystaj z wyszukiwarki modeli na naszej stronie.

hak-holowniczy-do-vana

Hak w VAN-ie a przyczepa

Do VAN-a możesz podłączyć wszystkie rodzaje przyczep. Jedynym ograniczeniem jest maksymalny limit masy możliwej do uciągnięcia. W przypadku samochodów wieloosobowych najczęstszą wartością jest 1500 kg, choć zdarzają się także auta przekraczające 2000 kg. To już spory uciąg – w ten sposób możesz holować na kuli np. dużą łódź czy większą przyczepę dla kilku koni. Niektórzy przedsiębiorcy delegujący pracowników wybierają VAN-a z ładownią, a do tego hak holowniczy, który z montażem mieści się w dobrej cenie eksploatacji. Okazuje się to korzystniejsze od furgonetki czy półciężarówki, zwłaszcza jeśli ekipa działa w branży niewymagającej transportu większych ładunków.

Eksploatacja i konserwacja haka holowniczego

Koszt normalnej eksploatacji VAN-a z przyczepą opłaca się ze względu na wciąż niższe zużycie paliwa. Jednak ciągnięcie większych ciężarów, takich jak np. przyczepa kempingowa lub specjalistyczna wymaga częstszych kontroli zużycia kuli czy mocowania ramy. Nie zapomnij o przeglądzie stanu wiązki elektrycznej! Przed każdym wyruszeniem w trasę sprawdzaj działanie kierunkowskazów i świateł stopu w przyczepie. Ceny haków holowniczych są na tyle niskie, że VAN z ładunkiem na auto haku wciąż będzie wymagał o wiele niższych środków do zainwestowania w porównaniu do busa czy furgonetki. Wystarczy regularny przegląd i zwykłe środki zabezpieczające, jak kapturek na kulę. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z jednym z naszych partnerów.

autohak-z-kula

Postaw na sprawdzone artykuły!

Twój VAN sprawdzi się jako wakacyjne auto rodzinne lub alternatywa dla przewozu załogi z wyposażeniem. Wystarczy znaleźć do niego odpowiedni hak holowniczy z kulą w dobrej cenie. W naszym sklepie wyszukasz dokładnie taki zaczep, jakiego potrzebujesz. W dodatku możesz skorzystać z opcji montażu w zaprzyjaźnionym warsztacie blisko Twojego adresu. Oferujemy dobrą jakość, pewne dopasowanie do modelu (a nawet rocznika!) wozu i założenie części, dzięki któremu bez kłopotu przejdziesz przegląd w stacji diagnostycznej. Wyszukaj wszystkie opcje dla VAN-ów na hakiholownicze.pl!

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia