Dlaczego kupno haka holowniczego z drugiej ręki to zły pomysł?

Własny samochód oznacza spore wydatki, dlatego wiele osób decyduje się na zakup używanego haka holowniczego po okazyjnej cenie. Na portalach serwisach ogłoszeniowych można znaleźć mnóstwo ofert. Jednak zanim skusi Cię wyjątkowo niski koszt zakupu części z drugiej ręki, dowiedz się, dlaczego zakładanie wyeksploatowanych zaczepów niewiadomego pochodzenia to bardzo ryzykowny pomysł.

Niebezpieczeństwa, które na Ciebie czekają

Rynek części samochodowych pozyskiwanych z wraków i złomowania w naszym kraju wciąż rośnie. Kupno elementów wyposażenia auta z demontażu wcale nie musi być złym pomysłem. Jednak ryzyko zwiększa się, gdy w grę wchodzą części decydujące o sprawności i bezpieczeństwie jazdy. Auto haki należą do właśnie takiej grupy elementów samochodów. Kupując wymontowaną belkę z kulą, powinieneś uświadomić sobie, że nie znasz jej historii. Zaczepy samochodowe proponowane z drugiej ręki bardzo często pochodzą z wozów powypadkowych. Mogły być odkształcone, a potem wyginane czy prostowane. Nierzadko składa się je z różnych haków. Znane są przypadki maskowania pęknięć i ubytków w strukturze odlewów. Po wymontowaniu z wraków powypadkowych nie mogą być założone powtórnie! W przeciwnym razie z dużym prawdopodobieństwem staną się zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego.

auto-haki-do-samochodu-

Hak musi gwarantować bezpieczeństwo

Największy wróg auto haków to korozja! Czy wiesz, gdzie parkował samochód, z którego wyjęto używany zaczep? To raczej wątpliwe, a „na oko” trudno ocenić szkody, jakie metalowym częściom wyrządził proces utleniania. Pod żadnym pozorem nie kupuj haka holowniczego ze śladami rdzy! Kolejnym problemem jest sprzedaż haków samochodowych z drugiej ręki bez zestawu oryginalnych śrub. Tylko łączenia testowane przez producenta dają gwarancję pewnego, bezpiecznego montażu. Osoba, która założy używany auto hak w Twoim aucie, użyje przypadkowych mocowań. Najczęściej będą to śruby, które akurat ma pod ręką. Absolutnie nie daje to pewności bezpiecznego transportowania ładunku.

Dopasowanie do modelu samochodu

Przed założeniem haka do samochodu upewnij się, czy pasuje on do Twojego modelu. Nowe zaczepy są przeznaczone do konkretnych wersji pojazdów, ich roczników, a nawet pojemności silnika. W naszym serwisie znajdziesz wyszukiwarkę, która znajdzie dostępne haki do auta, którego parametry wpiszesz w okno. A co z częściami używanymi? Nawet jeśli wiesz, że używany hak samochodowy został wyjęty z innej Toyoty Corolli, wcale nie musi pasować do Twojej! Tylko nowe haki dają pewność, że kształt belki będzie dopasowany do odpowiedniego miejsca w podwoziu.

hak-holowniczy-w-cenie-z-montazem

Zgodność z opisem produktu – kupujesz na własne ryzyko

Profesjonalny montaż haka holowniczego zakupionego w autoryzowanym sklepie to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa. Dzięki temu dostaniesz rzetelną informację o maksymalnych siłach i obciążeniach, które wytrzyma zaczep. Wszystkie informacje znajdują się na tabliczce i są potwierdzeniem testów fabrycznych wymaganych przepisami. Co więcej, bez plakietki znamionowej hak nie zostanie dopuszczony do użytku! Po montażu powinieneś zgłosić modyfikację w Stacji Diagnostycznej, a tam brak zapisów uniemożliwi wbicie zmiany do dowodu rejestracyjnego. Jeśli już chcesz kupić auto hak z drugiej ręki, koniecznie zapytaj sprzedawcę o tabliczkę! Wszystkie haki holownicze z montażem w dobrej cenie dostępne na naszej stronie na pewno zostaną zarejestrowane!

Bezpiecznie i bez kłopotów – zdecyduj się na sprawdzone rozwiązanie

Nowy hak holowniczy to zdecydowanie lepszy pomysł od wyeksploatowanych części niewiadomego pochodzenia. Wybierając zaczep, oprócz ceny zdecydowanie należy kierować się całym zestawem korzyści. Na naszej stronie znajdziesz hak holowniczy w cenie z montażem. Proponowane modele pochodzą wyłącznie od sprawdzonych wytwórców, którzy wyznaczają standardy w produkcji tych części. Dzięki wyszukiwarce od razu dobierzesz markowy zaczep Brink, Westfalia lub innego renomowanego producenta do modelu i rocznika wozu. Proponujemy również opcję założenia haka do samochodu w warsztacie położonym blisko Twojej lokalizacji.

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia