Automatyczny hak holowniczy – wygodne rozwiązanie na lata?

Ten produkt kojarzy się funkcjonalnością z najwyższej półki. Jednocześnie jest postrzegany jako rozwiązanie wymagające sporych nakładów. Osoby wybierające automatyczny hak holowniczy w naszym sklepie najczęściej potrzebują sporo czasu do namysłu, zanim zdecydują się złożyć zamówienie. Raczej niepotrzebnie – z wygodnego, chowanego zaczepu możesz korzystać już za trzycyfrową kwotę. Gwarantujemy, że szybko docenisz niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Sprawdź, czego warto dowiedzieć się o automatach przed ich zakupem!

 

Hak automatyczny – synonim luksusu czy rozwiązanie dla każdego?

Zacznijmy od praktycznej strony tematu, czyli szybko zmieniających się przepisów. Niedługo kule mocowane na stałe najprawdopodobniej wyjdą z użytku w tych niewielu krajach UE, w których jeszcze są dozwolone – czyli między innymi w Polsce. Obecnie obowiązuje Konwencja Wiedeńska, która stanowi, że przy wykroczeniach i wypadkach za granicą decydują przepisy z kraju rejestracji. Oznacza to, że za jazdę z pustym hakiem nie otrzymasz mandatu w Niemczech, Austrii czy Holandii, choć tam jest to zabronione. Jednak w praktyce firmy ubezpieczeniowe po kolizji sprawdzają, czy przyczyną zniszczeń nie był niezabezpieczony zaczep. Często bywa to podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania. Dlatego chowany lub wypinany hak holowniczy automatyczny to nie tylko wygodne, ale i opłacalne rozwiązanie.

automatyczny-hak-holowniczy

Automatyczny system wypinania

Choć „automaty” stereotypowo kojarzą się z większym wydatkiem, cena haka holowniczego z tej grupy mieści się w bardzo dużym przedziale. Także dlatego, że modele umożliwiające prosty i szybki demontaż lub ukrycie kuli pod zderzakiem dzielą się na 3 typy. W naszej ofercie znajdziesz następujące wersje:

Poza tym, jak we wszystkich innych odmianach, znajdziesz wśród nich kule montowane poziomo lub pionowo. W naszym serwisie mamy kilka różnych marek i opcji cenowych. Oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty z certyfikatami. Nasza wyszukiwarka zaczepów dopasowanych do marki, modelu, rocznika i typu nadwozia znajdzie dla Ciebie kilka opcji. Polecamy najlepsze na rynku automatyczne haki holownicze marek Westfalia lub Brink.

Proste i szybkie rozwiązanie

Jedyną alternatywą dla tej grupy są zaczepy mocowane na śruby, których demontaż wymaga użycia śrubokręta lub klucza, co jest zdecydowanie mniej komfortowe i trwa o wiele dłużej. Konstrukcja automatu pozwoli usunąć zaczep w kilkadziesiąt sekund. Wersja z blokadą wymaga odwiedzenia zawleczki i wypięcia kuli w pionie przy pomocy dwóch rąk. Pokrętło i zamek pozwalają na horyzontalne przesunięcie zaczepu i jego zamocowanie nawet jedną ręką. Najwygodniejsza opcja z chowaniem kuli pod zderzak może odbywać się w sposób stuprocentowo zautomatyzowany.

cena-haka-holowniczego

Poproś o pomoc specjalistów

Obawiasz się kłopotów podczas zakładania instalacji? Umówimy Cię na wizytę u fachowców w jednym z autoryzowanych punktów, nie dalej niż kilkadziesiąt km od Twojej lokalizacji. Cena montażu haka holowniczego nabytego w sklepie nie jest szczególnie wysoka, za to zagwarantuje Ci niezawodność nowego urządzenia w aucie. Możesz umówić się na montaż przez już podczas dokonywania zakupu – wszystko, co niezbędne do zainstalowania, łącznie z dopasowaną wiązką elektryczną, trafi prosto do wskazanego serwisu.

Postaw na hak automatyczny!

Bezpieczny, wygodny w użyciu, w relatywnie korzystnej cenie z montażem – hak holowniczy automatyczny jest zdecydowanie opcją na lata. Jeśli w najbliższej przyszłości zdecydujesz się na model z wypinaną lub chowaną kulą, możesz być pewien, że nie dotknie Cię zmiana przepisów ani odmowa wypłaty należnego świadczenia z polisy, gdyby zdarzył Ci się wypadek za granicą. A przecież to nie wszystko – automatyczne haki holownicze z naszego katalogu to propozycje renomowanych marek, które wdrażały na rynek mechanizmy odpowiadające za składanie i wypinanie zaczepów. Wpisz do wyszukiwarki dane samochodu, poznaj 3-4 propozycje pasujące do auta i skontaktuj się z naszym konsultantem, by wybrać optymalną wersję automatycznego haka holowniczego i dowiedzieć się o cenę z montażem.

Najwyższa jakość: zawsze staramy się dostarczać produkty Brink lub Westfalia